Press clipping

Besplatni udžbenici svim beogradskim osnovcima

Beograd – Svi učenici prvog, drugog i trećeg razreda u Srbiji dobiće pre 1. septembra komplete besplatnih udžbenika, a na besplatne školske knjige u narednoj školskoj godini moći će da računaju i ostali beogradski osnovci, rečeno je juče na debati „Smetaju li nekome besplatni udžbenici“, u organizaciji Centra za demokratiju.

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas je najavio da će grad obezbediti besplatne udžbenike za svih 120.000 učenika osnovnih škola u Beogradu i da je za tu namenu u budžetu izdvojeno 100 miliona dinara. Đilas je rekao da će ostatak potrebnog novca Grad obezbediti tako što će tražiti dozvolu Ministarstva finansija za uzimanje kredita.
[gview file=“http://www.roditelj.org/wp-content/uploads/2011/09/20110324-Clipping-UG-RODITELJ-Danas.pdf“]

Izvor: Danas, 24.03.2011.

Povezani tekstovi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More